WYDANIE ONLINE

Przepisy zarówno ustawy Prawo zamówień publicznych, jak i dyrektywy 2014/24/UE przewidują, że wykonawcy mają prawo utajnić niektóre informacje przekazywane w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Ograniczenie dostępu do informacji ma charakter wyjątkowy. Stanowi odstępstwo od zasady jawności postępowania i nie może być nadużywane.

czytaj więcej »

Jednym z podstawowych elementów procesu badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest analiza cen zaoferowanych przez wykonawców. Ustawa Prawo zamówień publicznych w art. 224 daje zamawiającemu możliwości lub nakłada obowiązek wyjaśniania cen, które wydają się rażąco niskie. Poniżej przedstawiono analizę kilku aktualnych (wydanych pod rządami nowego Pzp) wyroków Krajowej Izby Odwoławczej dotyczących art. 224 oraz wnioski z nich płynące.

czytaj więcej »

Obowiązująca od 1 stycznia 2021 r. ustawa Prawo zamówień publicznych reguluje zagadnienie, jakim jest udostępnianie zasobów podmiotu trzeciego. Problematyka ta na gruncie zamówień publicznych nastręcza niestety nadal wiele trudności. Warto wiedzieć, czy ustawodawca zmienił podejście w tym zakresie, i na co zwrócić szczególną uwagę, stosując nowe regulacje. Przekonaj się, jak wygląda udostępnienie zasobów podmiotu trzeciego w nowej ustawie Pzp.

czytaj więcej »

var OneSignal = window.OneSignal || []; OneSignal.push(function() { OneSignal.init({ appId: "b6f0e697-2d0e-41fd-aa3b-ffa51a992cab", }); });